Konkurs za dodelu stipendija za školsku 2018/19. godinu,
koje dodeljuje Rotary Club Subotica

Pravo učešća imaju učenici i studenti koji pohađaju Fakultete, Visoke škole strukovnih studija i Srednje škole čiji je osnivač R. Srbija i čije je mesto prebivališta Subotica.
Stipendije se dodeljuju učenicima II, III,IV razreda Srednjih škola, kao i studentima II,III,IV,V,VI godine Fakulteta i Visokih škola strukovnih studija.
Ove godine se dodeljuje 5 stipendija i to 2 za učenike Srednjih škola u iznosu od 7.000 dinara mesečno i 3 za studente Fakulteta ili Visokih škola strukovnih studija u iznosu od 8.000 dinara mesečno.

Za učešće na konkursu potrebno je popuniti prijavni formular koji se nalazi na sajtu http://www.rotarysubotica.rs/stipendije.html
Sve prijave slati u elektronskoj formi na rcsubotica.konkursi@gmail.com
Rok za prijavu 15.12.2018.

Kandidati koji uđu u uži izbor komisije, pozivaju se na proveru ispravnosti podataka, ge su dužni prikazati originale dokumenta kojima potvrđuju podatke navedene u prijavi (dokumenti se donose na uvid – ne zadržavaju se):

• Lična karta
  • Kratka biografija
  • Uverenje o upisu na fakultet ili visoku školu strukovnih studija, odnosno uverenje o upisu u narednu školsku godinu (za studente)
  • Uverenje o pohađanju odgovarajuće srednje škole(za učenike srednjih škola)
  • Uverenje o proseku ocena tokom svih prethodnih godina studija (za studente)
  • Svedočanstva o uspehu u prethodnim razredima (za učenike srednjih škola)
  • Ranije stečene diplome
  • Prosek primanja oba roditelja odnosno staratelja

Za dodelu stipendija ne mogu konkurisati:

• Apsolventi
  • Ponavljači, odnosno studenti koji obnavljaju godinu
  • Kandidati stariji od 26 godina
  • Kandidati koji su u srodstvu sa članovima RC Subotica u pravoj liniji i do III stepena bočne linije

Rok za objavu rezultata konkursa 30.12.2018.

aplikacija RC stipendija2018 Fakultet

aplikacija RC stipendija2018 Srednja škola