O RI

Šta je Rotary

Rotary je svetska organizacija koja okuplja više od milion i dvesta hiljada vodećih ljudi, stručnjaka i javnih ličnosti, u različitim oblastima. Članovi kluba, poznati kao rotaryjanci, bave se humanitarnim radom, podstiču visoke etičke standarde u svim strukama i pomažu ostvarenje dobrobiti i mira u svetu. Postoji preko 32.000 Rotary klubova u više od 200 zemalja i geografskih oblasti. Klubovi su apolitični, nisu vezani ni za jednu religiju i otvoreni su za sve kulture, rase i ubeđenja. U skladu sa motom, koji glasi Service Above Self ("Služba iznad interesa"), glavni predmet Rotaryja je biti u službi zajednici - na radnom mestu i širom sveta.